AISTĖ SAMULIENĖ Moterų ritualų vedlė Menstruacijų ciklo pažinimas padeda gyventi savo moterišku ritmu. Tai vientisas pažinimo ratas, turintis įtakos: santykiams, darbingumui, pasitikėjimui savimi, kūrybiškumui, viskam.

APIE LEKTORĘ

Moteris, mylima žmona, trijų vaikų mama. 

Aštuonerius metus veda seminarus „Moters (menstruacijų) ciklo dovanos“, pilnaties meditacijas ir moterų ratus, asmeniškai konsultuoja moteris. Yra Mirandos Gray mokinė, sertifikuota Moon Mother®, Aura-Soma® spalvų sistemos praktikė, nuo 2012 m. konsultuoja ir veda spalvotus sąmoningumo savęs pažinimo seminarus.

Energetinės šokio praktikos „Mandala dance“ moterims instruktorė, vedėja. Veda moteriško judesio mankštas, kurios puoselėja moters kūną ir padeda pasiruošti „Mandala dance“ praktikai.

Moterų ritualų ceremonijų lydėtoja: pirmųjų mėnesinių (menarchių), sakralių mergvakarių, prausynų (palydėjimas į gimtį), vytuliavimo. Taip pat padeda moterims priimti gyvenime vykstančius pasikeitimus.

NUORODOS

FB Aistė Samulienė: https://www.facebook.com/aiste.samuliene

FB Saulės medis. Aistė Samulienė https://www.facebook.com/saulesmedis

IG: aiste_samuliene https://www.instagram.com/aiste_samuliene/

El. parduotuvės moterims www.menulioseserys.lt bendrakūrėja

„LIGHT“ LIVE MOKYMŲ TEMOS PAVADINIMAS

Menstruacijos – tai moterų gyvenimo ritmas, kuris yra visai kitoks nei vyrų. Jis nėra „savaime aiškus“ ir savaime palaikomas, gali kilti daugybė klausimų.

Jei moteris, prisitaikydama prie kitokio nei prigimtinis ritmo ir paneigdama savąjį pasiekia tiek daug, gyvena taip, kiek ji pasiektų gyvendama savo ritmu? Kaip kokybiškai ji gyventų?

Mėnesinės moterį lydi didžiąją dalį gyvenimo, tad ypač svarbu išmokti ir patirti dovanas, kurias teikia gyvenimas cikle, kad moteris mėgautųsi gyvenimu, patirtų daugiau darnos ir jaustų pusiausvyrą.

Menstruacijų ciklas apima daug daugiau nei vien tik kraujavimo etapą. Tai spirale kylantis vientisas pažinimo ratas, turintis įtakos visoms gyvenimo sritims: santykiams, darbingumui, energijos lygiui, proto aktyvumui, seksualumui, vaisingumui, nuotaikai, pasitikėjimui savimi, kūrybiškumui, dvasingumui.

Kuo labiau moteris pažįsta save gyvendama cikle ir vadovaujasi juo, tuo lengvesnis tampa menopauzės etapas, tuo darniau pereinama į kraujavimo pabaigos laiką.

KĄ DALYVĖS SUŽINOS, PATIRS? KO TIKĖTIS ARBA KO NESITIKĖTI?

Tema plati ir gili kaip moters gyvenimas. Šio 45 min. trukmės online – Live seminaro akcentai: kaip menstruacijų ciklas veikia moters darbingumą ir kasdienį gyvenimą.

Kokiu ritmu gyvena moteris?

Kaip mus, moteris, veikia mėnesinių ritmas?

Kokiame ciklo etape jaučiamės aktyviausios?

Kokia prasmė „lėtojo“ etapo, kas tuo metu svarbu?

Kuriuo metu geriausia tvarkyti „reikalus“, finansus, kibti į detales?

Kada natūraliai mumyse pasireiškia, sustiprėja komandiniai gebėjimai, galime organizuoti renginius, noriai būti su žmonėmis ir tarp žmonių?

Kuris laikas palankiausias kurti, rašyti, gaudyti idėjas?

Kodėl svarbu gyvenime rasti vietos griovimui, naikinimui?

Kodėl kuo labiau stengiuosi nebūti „tokia bjauri“ PMS metu, tuo bjauresnė esu? Kaip išeiti iš užburto rato: pratrūkau, o vėliau jaučiu kaltę?

Kaip save stebėti ir veikti tinkamu laiku, tinkamus dalykus?

Šiame seminare apie tokias gilias temas kaip seksualumo, kūrybiškumo, dvasingumo kaita nekalbėsime.

PAVYZDYS ARBA SĖKMĖS ISTORIJA, AKTUALIJA

Žinia, kad negalime susilaukti vaikų, prieš penkiolika metų pažadino tyrinėti ir pažinti save. Ne tik išoriškai, bet atrasti ir tai, kas slypi viduje.
Atkreipiau dėmesį, kad menstruacijų metu vartoju daug vaistų nuo skausmo, o jeigu stengiuosi nevartoti, tuomet skausmas milžiniškas…
Į klausimą, galbūt tu neigi savo moteriškumą, tuomet automatiškai atsakiau neigiamai (aš juk tokia moteriška, ilgakasė ir sukneliuota…), tačiau atėjus vėlyvam vakarui pasivijo vidinis suvokimas: „Taip!“

Iki tol gyvenime nesąmoningai dariau viską, tarsi menstruacijų nebūtų. Tuomet jas supratau tik kaip kraujavimo momentą, keliantį daug nepatogumų: naudojau tamponus ir vartojau vaistus, kad galėčiau įprastai dirbti, bėgti, lėkti ir neiškristi iš visuomenės veiksmo.

Pažinusi moters kūne vykstančius fizinius pokyčius, supratau, kad viduje taip pat kai kas keičiasi. Galiausiai suvokiau, kad štai kodėl kartais jaučiuosi tarsi kelios moterys vienoje. Prisimenu, kaip galvodavau: „Nejaugi čia aš, tokia pikta žiežula, juk dar prieš savaitę buvau visai kitokia.“
Kuo labiau save pažinau, tuo labiau skausmas mažėjo, prasta savijauta ir PMS švelnėjo ir dabar jau daug metų laukiu menstruacijų. Visą ciklą patiriu kaip vientisą ratą, natūralią moters kaitą, kaip mėnulio fazių, metų laikų kaitą, kaip skirtingus moters archetipus. Kiekviename ciklo etape patiriu prasmę ir gaunu tam tikrų dovanų.

ESMINĖS MINTYS „SKONIO PAJAUTIMUI“ IR NORĖJIMUI DALYVAUTI

Moteris nuo pirmųjų savo menstruacijų gyvena cikliniu laiku, ne linijiniu, kaip įprasta visuomenėje.

„Moterų bėdos“, „vargas“, „sergu“, „och, kaip norėčiau, kad…“ yra tik stereotipiniai įsitikinimai apie mėnesines. Pažinusios save, gyvendamos savo ritmu, atrandame tam tikras dovanas. 🙂

Dažna moteris yra girdėjusi, kad mėnesinių metu geriau pailsėti, sulėtinti tempą. O kaip tą padaryti? Kur tos dovanos slepiasi?

Ar žinai, kokią dovaną slepia vadinamasis PMS?